Kontakta oss

Vi svarar gärna på dina frågor om vård- och omsorgsutbildning, skolan och olika möjligheter att börja hos oss.

Personal 

Vi svarar gärna på dina frågor om vård- och omsorgsutbildning, skolan och olika möjligheter att börja hos oss. 

Om du har frågor om hur du skall ansöka till någon av inriktningarna hos Vård- och omsorgsgymnasiet, tala med studie- och yrkesvägledare (SYV) på din nuvarande skola.

Skolans ledning och administration

Farahnaz Davari
Rektor
08-400 510 19 
farahnaz.davari@vogy.se

Suhel Juma
Administratör
suhel.juma@vogy.se

Suzanne Wallin
Biträdande rektor, SYV, lärare sv
08-400 510 91
suzanne.wallin@vogy.se

Maria Hellblom
Allt-i-allo

Har du synpunkter eller klagomål? Då vill vi gärna att du berättar det. 

Läs här hur du ska göra. 

Elevhälsa

Anita Hedtjärn
Kurator
anita.hedtjarn@vogy.se

Liselotte Leijel
Specialpedagog, mentor
liselotte.leijel@vogy.se

Skolsköterska
skolskoterska@vogy.se

John Kaneko
Psykolog

 

 

Pedagoger

Elin Loflin
Lärare engelska, historia, mentor
elin.loflin@vogy.se

Peter Madsen
Lärare matematik
peter.madsen@vogy.se

Gabriel Seth
Lärare matematik, mentor
gabriel.seth@vogy.se

Maria Wahlberg
Vårdlärare
maria.wahlberg@vogy.se

Anna Pihlström-Martin
Svensklärare, speciallärare
anna.pihlstrom-martin@vogy.se

Malin Bejhed
Vårdlärare
malin.bejhed@vogy.se

 

Susanne Palm
Vårdlärare
susanne.palm@vogy.se

Gustav Kassman
Lärare engelska, religion, svenska
gustav.kassman@vogy.se

Diana Hedin
Lärare svenska, vård
diana.hedin@vogy.se

Emelie Knight
Vårdlärare, mentor
emelie.knight@vogy.se

Simon Gunnarson
Lärare svenska
Barnledig till mars 2023