Kontakta oss

Vi svarar gärna på dina frågor om vård- och omsorgsutbildning, skolan och olika möjligheter att börja hos oss.

Personal 

Vi svarar gärna på dina frågor om vård- och omsorgsutbildning, skolan och olika möjligheter att börja hos oss. 

Om du har frågor om hur du skall ansöka till någon av inriktningarna hos Vård- och omsorgsgymnasiet, tala med studie- och yrkesvägledare (SYV) på din nuvarande skola.

Skolans ledning och administration

Charlotte Malik Strååt
Rektor
08-120 472 65
charlotte.straat@vogy.se

Emelie Knight
Vårdlärare och administratör
emelie.knight@vogy.se

Maria Hellblom
Allt-i-allo

 

 

Suzanne Wallin
Biträdande rektor, SYV, lärare sv
suzanne.wallin@vogy.se

Har du synpunkter eller klagomål? Då vill vi gärna att du berättar det. 

Läs här hur du ska göra. 

Elevhälsa

Anita Hedtjärn
Kurator
anita.hedtjarn@vogy.se

Suzanne Wallin
SYV / Biträdande rektor, lärare
suzanne.wallin@vogy.se

Carl-Johan Rolfhamre
Mentor
08-120 472 76
carl-johan.rolfhamre@vogy.se

Mahi Sahlin
Speciallärare
mahi.sahlin@vogy.se

Skolsköterska
skolskoterska@vogy.se

John Kaneko
Psykolog

 

 

Pedagoger

Fanny Käck
Lärare sv/sam/re
fanny.kack@vogy.se

Elin Loflin
Lärare eng/hi
elin.loflin@vogy.se

Peter Madsen
Lärare ma
peter.madsen@vogy.se

Gabriel Seth
Lärare ma/na
gabriel.seth@vogy.se

Maria Wahlberg
Vårdlärare
maria.wahlberg@vogy.se

Anna Pihlström-Martin
Vårdlärare, speciallärare
anna.pihlstrom-martin@vogy.se

Susanne Palm
Vårdlärare
susanne.palm@vogy.se

Suzanne Wallin
Lärare svenska
suzanne.wallin@vogy.se

Caroline Helenius
Vårdlärare
caroline.helenius@vogy.se

Liselotte Leijel
Vårdlärare
liselotte.leijel@vogy.se

Emelie Knight
Vårdlärare
emelie.knight@vogy.se

Simon Gunnarson
Lärare svenska
Barnledig till mars 2023